Szóste spotkanie przedstawicieli PZPN z młodymi talentami piłkarskimi w Kolonii

Tradycyjnie w niemieckiej Kolonii odbędzie się w sobotę szóste coroczne spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej i byłych reprezentantów kraju z młodymi talentami polskiego pochodzenia. Gośćmi honorowymi będą Wiceprezes ds. zagranicznych PZPN Marek Koźmiński oraz Dyrektor Sportowy Stefan Majewski.

Sobotnie spotkanie rozpocznie się o godzinie 15:30 w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii. Młodzi zawodnicy będą przepytywani przez Tomasza Rybickiego oraz Piotra Sadowskiego, skautów PZPN-u. W Kolonii pojawi się również trener reprezentacji Polski do lat 15, Bartłomiej Zalewski.

– W zeszłym roku na naszym spotkaniu stawiło się ponad 40. zawodników. Na chwilę obecną mamy 35 potwierdzonych zgłoszeń. Są jednak przypadki, w których zawodnicy nie potwierdzają swego przybycia, a mimo to przyjeżdżają. Uważam, że tym roku frekwencja będzie jeszcze wyższa – powiedział nam Maciej Chorążyk, główny koordynator skautingu PZPN.

Na konsultacjach pojawią się nie tylko młodzi adepci futbolu z Niemiec, ale również z Anglii, Belgii, Holandii czy Francji. Skauting zdecydowanie przynosi efekty, ponieważ w każdej młodzieżowej reprezentacji Polski gra przynajmniej jeden zawodnik, który urodził się za granicą. Przykład? Choćby Adam Matuszczyk, Kacper Przybyłko, Daniel Dziwniel ,Michael Olczyk, Chris Jastrzembski, David Kopacz czy Maximilian Funk.

– Cieszymy się ze zgłoszeń zawodników, ale naszym celem jest również zachęcanie piłkarzy, którzy nie zarejestrowali się na naszej stronie www.gramydlapolski.pl, aby to zrobili. Dlatego staramy się o dokładny monitoring – dodaje Chorążyk.

Na konsultacjach pojawiali się już byli zawodnicy reprezentacji Polski, którzy podczas kariery występowali na boiskach Bundesligi. Weźmy na przykład Andrzeja Rudego, Marka Leśniaka czy Adama Matuszczyka. Młodzi piłkarze mają okazje z nimi porozmawiać i przybliżyć się do polskiej kadry. Gośćmi honorowymi sobotniego spotkania będą Marek Koźmiński i Stefan Majewski.

Już teraz serdecznie zapraszamy na relację ze spotkania. W Kolonii będzie nasza kamera.

3 myśli na temat “Szóste spotkanie przedstawicieli PZPN z młodymi talentami piłkarskimi w Kolonii

  1. Pingback: ks quik

Dodaj komentarz