Pomnik Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym

Janusz Jesionek, Prezes Fundacji Kazimierza Górskiego, zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że odsłonięcie nowego pomnika Kazimierza Górskiego odbędzie się 10 października 2014, w przeddzień meczu eliminacji mistrzostw Europy z Niemcami. Statua najwybitniejszego polskiego trenera zostanie ustawiona przed Stadionem Narodowym w Warszawie.


Pomnik zostanie wykonany z brązu i będzie miał 3.5 metra wysokości. Statuę zaprojektował i wykonał Marek Maślaniec. Prace nad jej wykonaniem mają być skończone przed meczem Polska – Niemcy, który odbędzie się 11 października 2014. – Proces odlewania może potrwać nawet do sześciu tygodni. Pomnik ma znaleźć się w Warszawie najpóźniej do 5 października, wszystko, włącznie z cokołem i terenem wokół, ma już być gotowe. Chcemy, aby uroczystość odsłonięcia, w której udział deklarują m.in. politycy i rzesze fanów futbolu, była hołdem dla wielkiego trenera – powiedział podczas konferencji prasowej Janusz Jesionek.

Poniżej przypominamy materiał wideo z ceremonii wybrania zwycięskiego projektu pomnika Kazimierza Górskiego. Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z twórcą pomnika Markiem Maślańcem. Rozmowa znajduje się TUTAJ.

 

Jedna myśl na temat “Pomnik Kazimierza Górskiego przed Stadionem Narodowym

  1. Pingback: lasik

Dodaj komentarz