[EURO U-17] Serbia ćwierćfinałowym rywalem Polaków

Reprezentacja Serbii po remisie 1:1 z Hiszpanią zajęła drugie miejsce w grupie B mistrzostw Europy do lat 17. Oznacza to, że to właśnie Serbowie będą rywalem Polski w sobotnim ćwierćfinale turnieju. Mecz odbędzie się o godzinie 15:00 na stadionie w Telkach.

Przed ostatnią kolejką w grupie B wszystkie drużyny miały jeszcze szanse na awans do fazy pucharowej EURO. W najlepszej sytuacji byli Hiszpanie, którzy wygrali oba wcześniejsze mecze, a w najgorszej Włosi, muszący wygrać co najmniej trzema golami ze Słowenią i jednocześnie liczyć na porażkę Serbii w spotkaniu z „La Roja”.

Do przerwy w obu spotkaniach utrzymywał się bezbramkowy remis. Wirtualnie rywalem biało-czerwonych byli wówczas Słoweńcy, którzy już od 19. minuty starcia z Italią grali w dziesiątkę po czerwonej dla bramkarza Zana Trivuncevicia. Sytuacja zmieniła się w 60. minucie, gdy Włosi objęli prowadzenie. Wówczas w tabeli „na żywo” na drugie miejsce przesunęli się Serbowie, którzy kilka minut później sami strzelili gola i wirtualnie wyprzedzili Hiszpanów. Taka sytuacja trwała przez dziesięć minut. Wtedy pięknym strzałem sprzed pola karnego do wyrównania doprowadził Lamine Yamal, 15-latek mający już za sobą debiut w pierwszej drużynie FC Barcelony.

Na tym jednak emocje się nie skończyły. W 82. minucie meczu Włochów ze Słoweńcami swojego drugiego gola strzelił Mattia Mannini. Italia potrzebowała wówczas jeszcze jednego swojego oraz jednego gola Hiszpanów, by zająć upragnione drugie miejsce i awansować do fazy pucharowej. Po pięciu minutach Włosi dopięli swego za sprawą Giacomo De Pieriego. Hiszpanie nie mieli jednak zamiaru atakować Serbów i do końca ich meczu nic się już nie zmieniło.

Ostatecznie to Serbowie będą rywalami Polaków w ćwierćfinale mistrzostw. Z kolei Hiszpanie o półfinał zagrają z Irlandią.

Serbowie zremisowali 1:1 z Hiszpanią i o półfinał mistrzostw zagrają z Polską

W środę doszło również do ostatecznych rozstrzygnięć w grupie D. W bezpośrednim meczu o pierwsze miejsce Anglicy bezbramkowo zremisowali ze Szwajcarią i dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili ją w tabeli. Synowie Albionu w 1/4 finału EURO zmierzą się z Francją, z kolei Szwajcarzy zagrają z Niemcami.

W drugim meczu grupy D Chorwacja zremisowała 1:1 z Holandią, unikając ostatniego miejsca w tabeli. Ten mecz nie decydował o niczym więcej, a oba zespoły wiedziały już przed jego rozpoczęciem, że to dla nich pożegnanie z turniejem.