Pewne zwycięstwo Polek

W wyjazdowym meczu eliminacji MŚ reprezentacja Polski kobiet pokonała Wyspy Owcze 3:0 (2:0).

Podopieczne Wojciecha Basiuka wyszły na prowadzenie w 13. minucie gry. Gola po podaniu Natalii Pakulskiej zdobyła Jolanta Siwińska. W 34. minucie Malena Josephsen sfaulowała w swoim polu karnym Joannę Płonowską, a pewną egzekutorką “jedenastki” okazała się Natalia Pakulska.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się – to Polki były wciąż stroną przeważającą. W drugiej połowie padła już tylko jednak bramka. Trafienie było jednak wyjątkowe, bo akcję przeprowadziły nasze “złotka” z ubiegłorocznych mistrzostw Europy U-17. Ewelina Kamczyk zagrała do Ewy Pajor, która ustaliła wynik spotkania.

Biało-czerwone kolejny mecz eliminacyjny rozegrają 18 czerwca, kiedy to na wyjeździe zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną.

Wyspy Owcze – Polska 0:3 (0:2)

Bramki: Siwińska (13.), Pakulska (34. karny), Pajor (90.).

Wyspy Owcze: Wardum – Kristiansen, L. Petersen, O. Danielsen, F. Danielsen (46. Klaksten), Sevdal, Josephsen, Magnussen (90. Lindholm), A. Johannesen (66. Simonsen), Andreasen, Hansen. Selekcjoner Jon Pauli Olsen.

Polska: Szymańska – Mika, Siwińska, Aszkiełowicz, P. Dudek (62. Linda Dudek), Płonowska, Niciński (46. Pajor), Balcerzak, Pakulska, Sikora, Wiśniewska (88. Kamczyk). Selekcjoner Wojciech Basiuk.

Żółte kartki: H. Sevdal, Hansen, Josephsen – Płonowska.