Pechowa porażka młodych Polek

Autor: PZPN
W pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego do finałów ME reprezentacja Polski kobiet do lat 19 przegrała ze Szwecją 1:2.

Szwedki bardzo szybko, bo już w 4. minucie gry wyszły na prowadzenie za sprawą Filippy Curmark. Polki doprowadziły jednak do wyrównania w 25. minucie spotkania po strzale Anny Zapały.

Spotkanie było bardzo wyrównane, ale w końcówce meczu Szwedki zadały decydujący cios. Gola na wagę trzech punktów w 88. minucie zdobyła Lina Hurtig.

W drugim meczu Grupy 3 Francja pokonała Rumunię 5:1 (3:0). W poniedziałek Polki zagrają z Francją, a Szwecja z Rumunkami.

Szwecja U-19 – Polska U-19 2:1 (1:1)

Bramki: Curmark (4.), Hurtig (88.) – Zapała (25.).

Polska U-19: Bugajska – Matysik Ż, Dudek (65. Zawiślak), Rędzia, Sołtysiak, Kamczyk, Zapała (46. Pajor), Konat, Wróblewska, Grzywińska Ż, Szaj (84. Kaletka Ż). Selekcjoner Marcin Kasprowicz.