Biało-czerwone przegrały ze Szkotkami

Autor PZPN

To nie był dobry dzień dla polskiej piłki kobiecej. Do porażki kadry U-19 doszła przegrana reprezentacji A, która w spotkaniu eliminacji mistrzostw świata uległa na wyjeździe Szkocji 0:2.

W pierwszej połowie gospodynie były stroną przeważającą, ale tuż przed przerwą to Polki mogły wyjść na prowadzenie. Patrycja Balcerzak uderzyła na bramkę rywalek, ale Gemma Fay była na posterunku.

Szkotki wyszły na prowadzenie w 53. minucie po strzale Lisy Evans. Chwilę później do wyrównania mogła doprowadzić Aleksandra Sikora, a w 73. minucie gry strzał Balcerzak zatrzymał się na słupku szkockiej bramki.

Gospodynie postawiły kropkę nad “i” w 82. minucie spotkania. Podopieczne Wojciecha Basiuka pogrążyła Leanne Crichton.

Szkocja – Polska 2:0 (0:0)

Bramki: Evans (53.), Crichton (82.).

Polska: Szymańska – Sikora, Krzysik, Wiśniewska, Gonzales (71. Gawrońska), Mika, Chudzik (89. Janicka), Niciński (90. Guściora), Balcerzak Ż, Aszkiełowicz, Pakulska. Selekcjoner Wojciech Basiuk.