Kadra U-19 kobiet rozgromiła seniorską reprezentację Estonii

W poniedziałek reprezentacja Polski kobiet do lat 19 pokonała w Pruszkowie seniorską reprezentację Estonii 5:0 (3:0). Bramki dla biało-czerwonych zdobyły Dominika Dereń, Kornelia Okoniewska, Anna Zapała, Aleksandra Lizoń i Martyna Wiankowska. – Cała drużyna zasłużyła na oklaski. Zrealizowaliśmy wszystkie założenia i w efekcie mamy wysokie zwycięstwo. Bardzo ucieszyłem się, że reprezentacja Estonii chciała z nami zagrać, bo przed ważnymi i trudnymi eliminacjami brakowało nam sparingpartnerów – powiedział selekcjoner reprezentacji Polski do lat 19, Marcin Kasprowicz.

W jego drużynie zadebiutowała Dominika Grabowska, która mogłaby jeszcze grać w reprezentacji do lat 17. Piłkarka Pragii Warszawa prezentuje już jednak wyższy poziom niż rówieśniczki, co pokazała w Pruszkowie. Gola co prawda nie strzeliła, ale była motorem napędowym całego zespołu. – Myślę, że po mimo mojego wieku, dałam sobie radę, choć przed meczem miałam pewne obawy, że mogę nie sprostać rywalkom pod względem fizycznym. To w końcu dorosła kadra Estonii – nie kryła dumy Dominika Grabowska.

Ciekawe, jak w środę z tą samą drużyną Estonii spisze się dorosła reprezentacja Polski. – Żartobliwie można powiedzieć, że wysoko zawiesiliśmy poprzeczkę. Ale nas przede wszystkim interesuje dobra gra i jeśli piłkarsko będziemy dobrze dysponowani, to w środę też zobaczymy efekty – zapewnia trener Marcin Kasprowicz.

Mecz Polska A – Estonia w środę o godzinie 11 na stadionie miejskim w Pruszkowie. Wstęp wolny.

Polska U-19 – Estonia „A” 5:0 (3:0)

Bramki: Dereń, Okoniewska, Zapała, Lizoń, Wiankowska

Polska U-19: Kałużna – Rędzia, Grzywińska, Domańska (73. Falborska), Konat (46. Wiankowska) – Dereń (46. Lizoń), Matysik, Grabowska, Michalska (85. Ostrowska) – Zapała (80. Cieśla), Okoniewska (64. Bolko).

3 myśli na temat “Kadra U-19 kobiet rozgromiła seniorską reprezentację Estonii

  1. Pingback: mdma blue punisher

Dodaj komentarz