Intensywne wakacje kadry kobiet U-19

Reprezentacja Polski kobiet U-19, na zakończenie swojego trzydniowego zgrupowania, uświetniła obchody Narodowego Dnia Sportu oraz 650-lecia Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podopieczne Marcina Kasprowicza rozegrały mecz z pierwszoligowym AZS UJ Kraków.

Biało-czerwone zwyciężyły 1:0, a jedyna bramka spotkania padła w 37. minucie gry. Kornelia Okoniewska bezlitośnie wykorzystała niezdecydowanie jednej z rywalek i pewnie wykorzystała sytuację sam na sam z bramkarką.

Kadrowiczki do Krakowa przyjechały prosto z Gutowa Małego, gdzie trenowały od 2 czerwca. – Cieszę się, że doszło do tego zgrupowania. Było ono bardzo potrzebne. Sprawdziłem 22 zawodniczek, wśród których było dużo debiutantek na poziomie kadry U-19. W Gutowie odbyliśmy trzy jednostki treningowe, podczas których zebrałem sporo materiału przed naszym kolejnym spotkaniem – mówi Marcin Kasprowicz, selekcjoner reprezentacji Polski kobiet U-19.

“Dziewiętnastki” najbliższe pojedynki o punkty czekają w połowie września, kiedy to w pierwszej rundzie eliminacji do ME zmierzą się w Albanii z drużyną gospodyń oraz silnymi Norweżkami i Szkotkami. – Grupę mamy wyjątkowo trudną. Chyba jeszcze nigdy na tak wczesnym etapie eliminacji nie musieliśmy mierzyć się z takimi rywalkami. Przy dobrym przygotowaniu motorycznym i w przypadku braku kontuzji, stać nas jednak na awans – zapewnia Kasprowicz.

Ze względu na wrześniowe eliminacje, Polki nie mogą myśleć o wakacyjnym leniuchowaniu. W dniach 11-17 lipca w Białej Podlaskiej odbędzie się kolejne zgrupowanie, podczas którego biało-czerwone najprawdopodobniej rozegrają mecz towarzyski z pierwszą kadrą Białorusi. Natomiast 12 i 14 sierpnia reprezentantki rozegrają wyjazdowy dwumecz z Węgierkami.

4 myśli na temat “Intensywne wakacje kadry kobiet U-19

  1. Pingback: sites
  2. Pingback: qiuqiu99

Dodaj komentarz