Za nami 11 spotkanie skautingu zagranicznego PZPN w Kolonii.

Już od 11 lat Konsulat Generalny RP w Kolonii wspólnie z PZPN stawia na rozwój polskich talentów piłkarskich. Na tegorocznym spotkaniu w Kolonii gościliśmy łącznie 64 utalentowanych młodych polskich piłkarzy i piłkarki!

Na spotkaniu nie zabrakło gości honorowych, znaleźli się m.in

Stefan Majewski, dyrektor sportowy PZPN,
Marcin Kasprowicz, trener reprezentacji Polski kobiet U17,
Dariusz Gęsior, przedstawiciel Szkoły Trenerów PZPN.

Przybyli do nas także na ostatni gwizdek piłkarze powołani do reprezentacji Polski U20 na MŚ FIFA 2019 w Polsce, był to Maik Nawrocki i Jakub Bednarczyk. Pozostali zawodnicy z naszego projektu Gramy dla Polski , którzy wystąpią w tegorocznych MŚ  do lat 20 to David Kopacz, Dominik Steczyk, Marcel Zylla, Adrian Stanilewicz oraz Nicola Zalewski.

Jesteśmy głęboko przekonani, że będziecie godnie reprezentować nasz kraj.

Gratulujemy!

Na spotkaniu jak co roku przeprowadzaliśmy rozmowy z każdym zawodnikiem z osobna. Rozmowy dotyczyły jak zawsze ich rozwoju jak i monitoringu przeprowadzanego przez naszych skautów. Wśród zawodniczek i zawodników pojawiła się jak co roku duża ilość talentów, których w niedługim czasie będziemy mieli okazję zobaczyć na konsultacjach młodzieżowych reprezentacji Polski.

Celem naszej działalności jest wyszukiwanie i monitorowanie występujących w klubach zagranicznych potencjalnych kandydatów do gry w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych . Przypominamy, że każdy zawodnik posiadający Obywatelstwo Polskie i mieszkający poza granicami naszego kraju może zgłosić swój Profil Zawodnika na naszej stronie i dołączyć do bazy polskich talentów.

Profil Zawodnika

Po naszych obserwacjach trafiło na konsultacje selekcyjne reprezentacji Polski 139 zawodniczek i zawodników, a z tego już 80 zagrało dla Polski.

W tym roku Polski Związek Piłki Nożnej obchodzi setne swoje urodziny.
Dlatego w imieniu skautingu zagranicznego chcę złożyć na ręce wszystkich działaczy, zawodniczek i zawodników jak najserdeczniejsze życzenia z okazji tak pięknego i wielkiego jubileuszu jakim jest 100 rocznica.

Gratulujemy!

Na koniec dziękujemy wszystkim za przybycie, a jednocześnie życzymy zawodniczkom i zawodnikom, którym jeszcze do tej pory nie udało się włożyć biało czerwonej koszulki, aby i was kiedyś ktoś mógł nazwać – Reprezentantem Polski

Zachęcam wszystkich do odwiedzin na naszej stronie gramydlapolski.pl

Gramy dla Polski