Wrócić z Bośni z trzema punktami

W środowy wieczór w kolejnym spotkaniu w ramach eliminacji do MŚ reprezentacja Polski kobiet zmierzy się na wyjeździe z Bośnią i Hercegowiną. Początek meczu w Zenicy o godzinie 17.

Biało-czerwone od piątku przebywały w Żaganiu, gdzie odbyły pięć jednostek treningowych. W poniedziałkowy wieczór udały się w podróż do Berlina, skąd dzisiaj rano wyleciały do Sarajewa. – W powołanej kadrze nie doszło do żadnych zmian. Trenowaliśmy głównie stałe fragmenty gry i atak pozycyjny. Spodziewamy się defensywnej gry naszych rywalek. Bez dwóch zdań chcemy wygrać, chociaż łatwo nie będzie – przestrzega selekcjoner Wojciech Basiuk.

Bośniaczki plasują się w tabeli eliminacji tuż za Polkami, czyli na czwartym miejscu. Wszystko dzięki sobotniej wygranej nad Irlandią Północną 1:0. – Bośniaczki są bardzo niewygodnym rywalem na swoim terenie. Najpierw przegrały ze Szwecją tylko 0:1, a później długo prowadziły ze Szkocją, chociaż ostatecznie przegrały 1:3. Liczę jednak, że wkomponujemy się w atmosferę trwającego mundialu i padnie dużo bramek. Obyśmy tylko zdobyli jednego gola więcej – mówi Basiuk.

Obie drużyny spotkały się w eliminacjach do ostatnich mistrzostw Europy. W Polsce biało-czerwone wygrały 4:0, a na wyjeździe 2:0. Bramki w tych spotkaniach zdobywały zawodniczki, których obecnie nie ma w kadrze – Anna Żelazko (cztery) oraz Agnieszka Winczo i Marta Stobba. – To na pewno znak czasu, który upłynął. Mamy wiele młodych zawodniczek, które zrobią wszystko, aby godnie zastąpić starsze koleżanki. Liczę, że obecna kadra pójdzie w ślady tamtego zespołu i wrócimy z Bośni z trzema punktami – kończy Wojciech Basiuk.

Selekcjoner reprezentacji Polski kobiet Wojciech Basiuk powołał 18 zawodniczek na spotkanie eliminacji mistrzostw świata z Bośnią i Hercegowiną. Mecz odbędzie się 18 czerwca o godzinie 17:00 w Zenicy (Stadion Bilino Polje).

Lista powołanych zawodniczek:

Evelyn Nicinski (Bucknell University Athletics)

Agata Guściora (GKS Górnik Łęczna)

Jolanta Siwińska (H. Neuendorf)

Natalia Pakulska (KKPK Medyk Konin)

Anna Szymańska (KKPK Medyk Konin)

Patrycja Balcerzak (KKPK Medyk Konin)

Ewa Pajor (KKPK Medyk Konin)

Aleksandra Sikora (KKPK Medyk Konin)

Ewelina Kamczyk (KKPK Medyk Konin)

Joanna Płonowska (KS AZS Wrocław)

Magdalena Szaj (KS AZS Wrocław)

Weronika Aszkiełowicz (KS AZS Wrocław)

Sofia Gonzalez (KS AZS Wrocław)

Linda Dudek (KS Gosirki Piaseczno)

Katarzyna Kiedrzynek (Paris Saint-Germain FC)

Paulina Dudek (TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski)

Patrycja Wiśniewska (TS Mitech Żywiec)

Marta Mika (Zagłębie Lubin S.A.)

Zbiórka powołanych zawodniczek odbędzie się 13 czerwca 2014 do godziny 20:00 w hotelu Arena w Żaganiu, ul. Kochanowskiego 6.

Jedna myśl na temat “Wrócić z Bośni z trzema punktami

Dodaj komentarz