U-20: Powołania na mecz z Anglią

– 11 / 03 / 19 Autor: PZPN

W ramach Turnieju Ośmiu Narodów reprezentacja Polski w marcu zmierzy się z Anglią w St. George’s Park (21.03, godz. 14). W drużynie prowadzonej przez Bartłomieja Zalewskiego i Wojciecha Tomaszewskiego wystąpią zawodnicy z roczników 1998 i 1999, a jej zgrupowanie odbędzie się w Opalenicy.

Dotychczas w meczach rozgrywanych w ramach Turnieju Ośmiu Narodów występowała reprezentacja Polski do lat 20, która przygotowuje się do Mistrzostw Świata FIFA U20, których nasz kraj będzie gospodarzem w maju i czerwcu. Zespół prowadzony przez Jacka Magierę jest budowany w oparciu o roczniki 1999 i 2000, więc w jesiennych spotkaniach mierzył się również z drużynami starszymi.
Jednak w terminie marcowym reprezentacja Polski U-20 zagra swój pierwszy mecz z rywalem spoza Europy, z Japonią w Łodzi (21.03, godz. 17). – Zależało nam, by przed Mistrzostwami Świata rozegrać spotkanie z takim przeciwnikiem, ponieważ od początku wiedzieliśmy, że w fazie grupowej mundialu nie zmierzymy się z europejskimi reprezentacjami – mówi Jacek Magiera.
Dlatego na mecz z Anglią powołani zostaną zawodnicy, którzy walczą o wyjazd na jeden z dwóch turniejów młodzieżowych w jakich udział wezmą reprezentacje Polski do lat 20 i 21. Trenerami tego zespołu będą selekcjonerzy kadr U-15 oraz U-18, odpowiednio Bartłomiej Zalewski i Wojciech Tomaszewski. Spotkanie z Anglią zostanie rozegrane na ośrodku reprezentacji narodowych Anglii, St. George’s Park.
Warto zaznaczyć, że będzie to również pierwszy etap selekcji przed kolejnymi eliminacjami U-21, które drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza rozpocznie jesienią. Przypomnijmy, że biało-czerwoni zmierzą się z Serbią, Rosją, Bułgarią, Łotwą i Estonią. Najstarsi zawodnicy, którzy będą mogli brać udział w tych eliminacjach to urodzeni w 1998 roku.
– Dla sztabów szkoleniowych naszych reprezentacji to przywilej, możliwość sprawdzenia szerokiej liczby zawodników w ostatnim możliwym terminie przed Mistrzostwami Świata. Przypomnę, że kadra na mundial U-20 zostanie ogłoszona 13. maja, jako zespół spotkamy się tydzień później i po czterech dniach już gramy mecz otwarcia z Kolumbią. To dla nas ostatnie zgrupowanie, by w warunkach międzynarodowych zobaczyć piłkarzy, których od dłuższego czasu obserwujemy – dodaje Magiera.
Po powrocie z meczu w Anglii piłkarze z rocznika 1998 będą mogli dołączyć do kadry Czesława Michniewicza na zgrupowaniu w Grodzisku Wielkopolskim, a ci z 1999 – do Uniejowa. Będzie to zależało wyłącznie od decyzji selekcjonerów U-20 i U-21. – Tych zawodników obejmiemy pełnym monitoringiem – zapowiada Magiera. – Do Opalenicy pojedzie Sebastian Krzepota, trener przygotowania fizycznego, by przeprowadzić badania wydolnościowe. Po spotkaniu z Anglią otrzymamy materiał wideo, a zawodnikom, którzy do nas dołączą przedstawimy już w Uniejowie analizę indywidualną. To dla nich wszystkich – grających w Łodzi, czy w Burton – ogromna szansa. Jestem przekonany, że do tych wyzwań podejdą pełni ambicji i chęci udowodnienia, że zasługują na miejsce w kadrze na mistrzostwa świata – kończy.
Zawodnicy powołani na mecz z Anglią:
Mikołaj Kwietniewski (Bytovia Bytów)
Marcin Bułka (Chelsea FC)
Oskar Repka (Chrobry Głogów)
Sebastian Strózik (Cracovia Kraków)
Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze)
Przemysław Wiśniewski (Górnik Zabrze)
Maciej Ambrosiewicz (Górnik Zabrze)
Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
Jakub Moder (Odra Opole)
Przemysław Płacheta (Podbeskidzie Bielko-Biała)
Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin)
Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
Marcin Listkowski (Raków Częstochowa)
Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz)
Mateusz Spychała (Stal Mielec)
Mateusz Hołownia (Śląsk Wrocław)
Konrad Gutowski (Widzew Łódź)
Adam Chrzanowski (Wigry Suwałki)
Damian Pawłowski (Wigry Suwałki)
Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec)