U-17 kobiet: Wysoka wygrana Polski z Białorusią na zakończenie turnieju UEFA Development

Polki, które w przegranych spotkaniach z Norwegią i Szwajcarią (oba po 0:1) pokazały, że mają ogromny potencjał i duże umiejętności, a przede wszystkim serce do gry. W meczu z Białorusią, pomimo wysokiego zwycięstwa, powodów do optymizmu było mniej. Na tle słabego rywala uwidoczniło się, jak jeszcze dużo pracy czeka polski zespół, jeśli chodzi o budowanie ataku pozycyjnego i prowadzenie gry, a także… skuteczność.

W samej pierwszej połowie, w której Polki objęły prowadzenie już w 2. minucie, powinno paść pięć, sześć goli. Po przerwie biało-czerwone zagrały skuteczniej i wbiły rywalkom pięć bramek, dzięki czemu udanie zakończyły turniej, który ocenić trzeba całościowo bardzo pozytywnie.

Ostateczny triumf wywalczyły Norweżki, które wygrały ze Szwajcarkami 2:0.

Polska U17 – Białoruś U17 6:0 (1:0)

Bramki: Sobczyk (dwie), Kowalczyk (dwie), Jedlińska, Stasiak

Polska: Matysiak – Ostrowska (65. Sikorska), Pluta, Węcławek, Stasiak – Jedlińska (65. Turowska), Umińska, Filipczak (41. Kowalczyk), Materek (55. Demska), Legowski – Sobczyk