Skaut PZPN-u poszukuje w Niemczech polskich talentów piłkarskich

Czytaj dalej, Skaut PZPN-u poszukuje w Niemczech polskich talentów piłkarskichimage2014-04-18 21_53_41-td_15_2015.pdf - Adobe Reader2014-04-18 21_54_06-td_15_2015.pdf - Adobe Reader

 

Skaut PZPN-u poszukuje w Niemczech polskich talentów piłkarskich

11.04.2014 11:54:57

Urodził się i wychował w Działdowie, gdzie w młodości grał w Starcie Działdowo. Po ukończeniu edukacji wyjechał do Niemiec. Tam szczęśliwym trafem rozpoczął współpracę z Borussią Dortmund. Rok temu, po wielu miesiącach starań, rozpoczął pracę w Polskim Związku Piłki Nożnej.

Zapraszamy do przeczytania rozmowy z Tomaszem Rybickim, skautem PZPN-u, który na terenie Niemiec poszukuje zawodników do naszej reprezentacji.

– Ryzykowny wyjazd się opłacił. Dodatkowo udało się panu kontynuować przygodę związaną z piłką nożną, która zaowocowała współpracą z Borussią Dortmund. Jak to się udało?

– Po przyjeździe do Niemiec grałem w tureckim klubie w 5 lidze. Poznałem tam Turka, który był skautem w kilku klubach, między innymi w Borussi Dortmund. Jeździłem obserwować piłkarzy razem z nim. Spędzaliśmy soboty i niedziele na stadionach, patrzyliśmy na młodych zawodników. Dodatkowo przyglądałem się także jego pracy. To jemu zawdzięczam pierwsze kroki. Było co obserwować, bo Turcy w Niemczech mają bardzo dobrze rozwinięty skauting. Jedyne na co zwróciłem uwagę, to to, że w Niemczech skauting jest dość chaotyczny.

Więcej w 15 nr “Tygodnika” z 15 kwietnia 2014 r.
autor: PP
http://tygodnikdzialdowski.pl/kiosk-aktualny_numer.html
http://tygodnikdzialdowski.pl/aktualnosc-1867-skaut_pzpn-u_poszukuje_w_niemczech_polskich_talentow_pilkarskich.html

4 myśli na temat “Skaut PZPN-u poszukuje w Niemczech polskich talentów piłkarskich

  1. Pingback: eduzz account
  2. Pingback: blote tieten

Dodaj komentarz