Reprezentacja Polski kobiet: Powołania na mecze z Portugalią i debiut napastniczki zespołu bundesligi TSG 1899 Hoffenheim Silvany Chojnowski.

Czytaj dalej – Silvana Chojnowski TSG 1899 Hoffenheim Fakt.pl

02 / 01 / 16 Autor: PZPN

Znamy zawodniczki powołane na mecze towarzyskie reprezentacji Polski kobiet z Portugalią. Spotkania odbędą się 19 stycznia o godzinie 15:00 w Fatimie oraz 21 stycznia o godzinie 15:00 w Marinha Grande.


1.Hanna Konsek 1.FC Lubars
2. Evelyn Niciński 1.FC Lubars
3. Daria Antończyk AZS PWSZ Wałbrzych
4. Jolanta Siwińska FFC Turbine Potsdam
5. Agata Guściora GKS Górnik Łęczna
6. Paulina Dudek KKPK Medyk Konin
7. Natalia Pakulska KKPK Medyk Konin
8. Katarzyna Daleszczyk KKPK Medyk Konin
9. Natalia Chudzik KKPK Medyk Konin
10. Patrycja Balcerzak KKPK Medyk Konin
11. Anna Szymańska KKPK Medyk Konin
12. Aleksandra Sikora KKPK Medyk Konin

13. Nikol Kaletka KKS Czarni Sosnowiec
14. Dominika Grabowska KS AZS Wrocław
15. Marta Mika SV Blau-Weiss Hohen Neuendorf
16. Silvana Chojnowski TSG 1899 Hoffenheim
17. Martyna Wiankowska UKS SMS Łódź
18. Ewa Pajor VFL Wolfsburg

Silvana Chojnowski TSG 1899 Hoffenheim

 

MD

Z reprezentacją Niemiec była młodzieżową wicemistrzynią świata i brązową medalistką ME U-17. Teraz Silvana Chojnowski (22 l.) zmienia narodowe barwy. Urodzona we Frankfurcie nad Menem piłkarka będzie grała dla Polski. W maju była na konsultacji naszej kadry, a teraz selekcjoner Wojciech Basiuk (48 l.) powołał ją na towarzyski dwumecz z Portugalią (19 i 21 stycznia).

– Silvana będzie grała ważną rolę w naszym zespole. Jest dużym wzmocnieniem dla polskiej reprezentacji. Ma bardzo duże doświadczenie w Bundeslidze. Wystąpiła kilkadziesiąt razy dla reprezentacji młodzieżowych Niemiec, ale teraz wybrała Polskę, tak samo jak Nicole Eckerle czy Oliwia Woś z kadry U-17. Możemy się cieszyć i spodziewać dalszych transferów – mówi Faktowi Tomasz Rybicki (47 l.), skaut PZPN na Niemcy. W przypadku Silvany nie będzie też problemów z komunikacją. – Jej tata i mama mają polskie paszporty, dziewczyna świetnie zna polski – dodaje Rybicki.