Remis biało-czerwonych z Bośnią i Hercegowiną

Reprezentacja Polski kobiet zremisowała z Bośnią i Hercegowiną 1:1 w meczu eliminacji mistrzostw świata 2015. Bramkę dla biało-czerwonych zdobyła w 63. minucie meczu Ewa Pajor.

Bośniaczki wyszły na prowadzenie w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Nieszczęśliwie piłkę do własnej bramki skierowała Marta Mika.

Podopieczne Wojciecha Basiuka doprowadziły do wyrównania w 63. minucie spotkania. Celnym uderzeniem popisała się Ewa Pajor.

Później oba zespoły miały świetne okazje do zdobycia zwycięskiej bramki. W 69. minucie groźnie na bramkę rywalek strzelała Jolanta Siwińska. Obronę Bośniaczek nękała również Pajor. Natomiast w samej końcowce na wysokości zadania stanęła bramkarka Anna Szymańska, która obroniła dwa strzały Lidiji Kulis.

Bośnia i Hercegowina – Polska 1:1 (1:0)

Bramki: Marta Mika 45 (s) – Ewa Pajor 63.

Bośnia i Hercegowina: Envera Hasanbegović – Anđela Šešlija, Amira Spahić, Svjetlana Crnjak (51, Antonela Radeljić), Eldina Ahmić (84, Melisa Hasanbegović), Aida Hadžić, Alisa Spahić (68, Esmeralda Mujkić), Monika Kuliš, Nikolina Dijaković, Amela Fetahović, Lidija Kuliš.

Polska: Anna Szymańska – Aleksandra Sikora, Marta Mika (C), Agata Guściora, Weronika Aszkiełowicz, Natalia Pakulska (89, Patrycja Wiśniewska), Paulina Dudek, Joanna Płonowska, Magdalena Szaj (46, Jolanta Siwińska), Linda Dudek (72, Sofia Gonzalez), Ewa Pajor.

Żółte kartki: Hadžić, Dijaković, Fetahović, M.Kuliš.

Sędziowała: Rhona Daly (Irlandia).