Polki lepsze od Węgierek

Reprezentacja Polski kobiet do lat 16 wygrała z Węgrami 2:0 w drugim meczu turnieju UEFA Development rozgrywanym na Słowenii.

Po meczu z Ukrainą (5:0), spotkanie z Węgierkami miał być prawdziwym testem umiejętności podopiecznych Niny Patalon. „Madziarki” w ostatnich latach poczyniły ogromny postęp, a kilka miesięcy temu w dwumeczu z biało-czerwonymi przegrały 2:3 i zremisowały 1:1.

Tym razem Polki już od początku zaatakowały rywalki wysokim pressingiem. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 4. minucie po znakomitym dośrodkowaniu Weroniki Zawistowskiej, Klaudia Miłek, strzelczyni dwóch goli w meczu z Ukrainą, trafiła w poprzeczkę.

W 11. minucie po rzucie rożnym wykonywanym przez Kasandrę Parczewską, w polu karnym znakomicie odnalazła się Wiktoria Marszewska, która pewnym strzałem głową wyprowadziła polski zespół na prowadzenie. Watro dodać, że przy stałych fragmentach gry, piłka wręcz sama szuka Marszewskiej w polu karnym.

Tak było w 16. minucie, kiedy po świetnie dogranej piłce z rzutu wolnego przez Parczewską, futbolówka znów leciała na głowę Marszewskiej. Polskiej obrończyni próbowała przeszkadzać Węgierka, ale zrobiła to tak niefortunnie, że pokonała własną bramkarkę.

W 25. minucie kolejną szansę miała Miłek. Nicole Panas bardzo długim podaniem wprowadziła piłkę do gry, Aleksandra Nieciąg pięknie zgrała głową do polskiej napastniczki, jednak ta w sytuacji sam na sam przeniosła piłkę nad poprzeczką.

Trzy minuty później groźnie zaatakowały Węgierki, ale na wysokości zadania stanęła Panas, która znakomitą interwencją uchroniła polski zespół przed utratą bramki, broniąc strzał z siedmiu metrów.

W drugiej połowie gra się wyrównała i przez 40 minut oglądaliśmy typowy mecz walki. Węgierki pokazały, że w piłkę grać potrafią, ale biało-czerwone raz po raz rozbijały ich ataki. Dwukrotnie dobrymi interwencjami swoją obecność na boisku zaznaczyła Panas. W końcówce po strzale głową Marszewskiej, piłka odbiła się od słupka.

W niedzielę o 10:30 Polki czeka jeszcze mecz ze Słowenią, która uległa Węgrom 0:3 i przegrała z Ukrainą w rzutach karnych (po 80 minutach 2:2).

Polska – Węgry 2:0 (2:0)

Bramki: Marszewska 11, sam. 16

Polska: Nicole Panas, Klaudia Kubaszek, Wiktoria Marszewska, Marcjanna Zawadzka, Monika Kędzierska, Aleksandra Nieciąg (37 Anita Turkiewicz), Kasandra Parczewska, Wiktoria Słowy (60 Oliwia Siemińska), Weronika Zawistowska, Agnieszka Jędrzejewicz, Klaudia Miłek (50 Aleksandra Kopecka)