Polki gromią na koniec eliminacji

20 / 09 / 16 Autor: PZPN Polki gromią na koniec eliminacji

W ostatnim meczu eliminacji do mistrzostw Europy reprezentacja Polski kobiet pokonała Mołdawię 4:0. Bramki dla naszej kadry zdobyły Ewa Pajor, Katarzyna Daleszczyk i Agnieszka Winczo dwie. Polki zakończyły rywalizację w grupie 4 na trzecim miejscu.

Biało-czerwone szanse na awans do holenderskiego czempionatu straciły już wcześniej. Mecz we Włocławku był debiutem nowego selekcjonera kadry, Miłosza Stępińskiego. W bramce Polek stanęła Katarzyna Kiedrzynek – wracająca po dłuższej przerwie bramkarka Paris Saint-Germain. W pierwszym meczu z Mołdawią reprezentacja Polski wygrała 3:1 i wszyscy liczyli na zwycięstwo kończące eliminacje.

Tak się rzeczywiście stało. Polki przez cały mecz kontrolowały przebieg gry, a wynik spotkania tuż przed przerwą otworzyła Ewa Pajor. Zawodniczki Miłosza Stępińskiego podkręciły tempo w drugiej części spotkania, a na listę strzelców wpisały się Katarzyna Daleszczyk i Agnieszka Winczo. Polki w eliminacjach wywalczyły łącznie dziesięć punktów i zajęły trzecie miejsce w grupie 4.

20 września 2016, Włocławek
Polska – Mołdawia 4:0 (1:0)
Bramki: Ewa Pajor 43, Katarzyna Daleszczyk 64, Ana Arnatau 68 s, Agnieszka Winczo 90
Polska: 1. Katarzyna Kiedrzynek – 3. Paulina Dudek, 7. Agata Guściora, 9. Ewa Pajor, 11. Ewelina Kamczyk, 14. Jolanta Siwińska (87, 4. Hanna Konsek), 15. Agnieszka Winczo, 16. Natalia Pakulska, 17. Katarzyna Daleszczyk, 18. Anna Gawrońska (68, 6. Anna Rędzia), 20. Patrycja Pożerska (76, 2. Gabriela Grzywińska).
Mołdawia: 12. Anna Zatusevscaia (70, 1. Alina Saitan) – 2. Cristina Cerescu, 3. Dumitrita Prisacari (82, 8. Iulia Petelca), 4. Ana Arnautu, 5. Elena Porojniuc, 7. Ludmila Caraman (56, 10. Carolina Tabur), 11. Claudia Chiper, 14. Violeta Mitul, 15. Diana Loghin, 17. Nadejda Colesnicenko, 18. Ludmila Andone.
Żółta kartka: Prisacari.