U-15 kobiet: Powołania na dwumecz z Białorusią

Ogłaszamy skład reprezentacji Polski kobiet do lat 15 na towarzyski dwumecz z rówieśniczkami z Białorusi. Spotkania odbędą się 23 (godz. 16:00) i 25 maja (12:00) w Mińsku.


Lista powołanych zawodniczek:

1. Wiktoria Janik (KKPK Medyk Konin)

2. Julia Damps (GOSRiT Luzino)

3. Weronika Helińska (KKPK Medyk Konin)

4. Patrycja Sutkowska (KKPK Medyk Konin)

5. Adrianna Czyżewska (TKKF Stilon Gorzów)

6. Daria Gugała (KKP Bydgoszcz)

7. Anita Bosak (ULKS Niwka Łomazy)

8. Olga Sirant (Sztorm Gdynia)

9. Aleksandra Malka (UKS Bielawianka Bielawa)

10. Kinga Laszczka (MUKS Praga Warszawa)

11. Julia Kowalczyk (Darbor Bolesławice)

12. Aleksandra Śmigielska (TSG Ahlten)

13. Natalia Koptoń (LKS Rolnik B. Głogówek)

14. Marcelina Szałańska (GKS Olimpia Grudziądz)

15. Alicja Materek (MUKS Praga Warszawa)

16. Jessica Pluta (Tygryski Świętochłowice)

17. Klaudia Nogalska (KKPK Medyk Konin)

18. Aleksandra Stasiak (UKS Stoper Poznań)

U-16: Powołania na konsultację w Gniewinie

Trener Robert Wójcik powołał 21 piłkarzy na konsultację szkoleniowo-selekcyjną reprezentacji Polski do lat 16, która odbędzie się w dniach 19 – 23 maja w Gniewinie.


Lista powołanych zawodników:

1. Paweł Kaczmarczyk (Jagiellonia Białystok)
2. Bartłomiej Żynel (Jagiellonia Białystok)
3. Krystian Bielik (Lech Poznań)
4. Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
5. Krystian Karbowski (Lech Poznań)
6. Kacper Wojdak (Lech Poznań)
7. Mateusz Hołownia (Legia Warszawa)
8. Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
9. Damian Oczko (Podbeskidzie Bielsko – Biała)
10. Marcin Listkowski (Pogoń Szczecin)
11. Bartosz Gęsior (Ruch Chorzów)
12. Jakub Piątek (Stadion Śląski Chorzów)
13. Rafał Śledź (Stomil Olsztyn)
14. Ernest Dzięcioł (UMKS Piaseczno)
15. Dominik Prusaczyk (UMKS Piaseczno)
16. Nikodem Fiedosewicz (Warta Poznań)
17. Patryk Jarantowicz (Wda Świecie)
18. Karol Murawski (Wda Świecie)
19. Leon Jankowski (Wisła Warszawa)
20. Paweł Żyra (Zagłębie Lubin)
21. Hubert Adamczyk (Zawisza Bydgoszcz)

U-18: Drugie zwycięstwo z Armenią

Reprezentacja Polski do lat 18 pokonała na wyjeździe Armenię 4:1 w rewanżowym meczu towarzyskim rozegranym w Erywaniu. W pierwszym spotkaniu podopieczni trenera Rafała Janasa także zwyciężyli, pokonując gospodarzy 2:0.


15 maja 2014, 14:00 – Erewan

Armenia – Polska 1:4 (1:1)

Bramki:Karen Esajan 45 (k) – Paweł Łysiak 20, Mateusz Grzybek 59, Grzegorz Tomasiewicz 61, 90(k)

Armenia: (skład wyjściowy) 1. Mihran Mnacakanjan – 2. Hakob Hambardzumjan, 4. Gagik Magharjan, 5. Hakob Hakobjan, 6. Mikajel Chaszmanjan, 8. Aram Koczarjan, 9. Razmik Hakobjan, 10. Karen Esajan, 11. Narek Aslanjan, 18. Alik Arakeljan, 23. Gegham Tohbarjan.

Polska: (skład wyjściowy) 12. Mateusz Kuchta – 5. Kamil Dankowski, 3. Jan Bednarek, 4.Mateusz Wieteska, 2. Damian Garbacik – 18. Krzysztof Szewczyk, 6. Chris Jastrzembski, 14.Bartosz Kapustka, 17. Grzegorz Tomasiewicz, 11. Paweł Łysiak – 7. Adam Buksa.

Żółta kartka: Razmik Hakobjan.