Obóz przyszłych reprezentantów Polski, czyli ruszyła druga edycja LAMO!

Autor: PZPN

28 czerwca w Gniewinie wystartowała druga już edycja Letniej Akademii Młodych Orłów. Pierwsze zgrupowanie młodych adeptów piłki nożnej potrwa 15 dni. Na 12 lipca przewidziana jest drugi obóz tylko, że… zjawią się na nim dziewczynki. – Chcemy tym dzieciakom przyjrzeć się bliżej i ocenić na jakim poziomie są te najmłodsze roczniki. Zależy nam na tym, by ich przygotować do przyszłych młodzieżowych reprezentacji Polski – mówi Bartłomiej Zalewski, trener młodzieżowych reprezentacji Polski.

——————————————————————————–

Zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów rozpoczęło się w niedzielę. Bierze w nim udział 80 chłopaków z rocznika 2003. Pierwszego dnia turnusu młodzi adepci futbolu przeszli testy sprawnościowe. Odbyli już także trening na plaży, a w poniedziałek spotkali się z piłkarzami Lecha Poznań i reprezentacji Polski: Karolem Linettym, Tomaszem Kędziorą i Marcinem Kamińskim.

We wtorek na uczestników LAMO czekały kolejne atrakcje. Mieli wycieczkę statkiem, a także wyjście na kręgle. W środę obejrzą zaś na żywo sparing mistrza Polski z pierwszoligową Olimpią Grudziądz. Początek meczu Lecha o godzinie 17:00.

Głównym założeniem Letniej Akademii Młodych Orłów jest zapraszanie młodych adeptów piłki nożnej na obozy sportowe i wyłonienie tych najlepszych, by powoływać ich do młodzieżowych reprezentacji narodowych.

W zeszłym roku na obozach wraz z młodymi piłkarzami czas spędzili trenerzy czterech młodzieżowych reprezentacji Polski. Każdy z nich miał pod swoją opieką 20-osobową grupę. Warto również wspomnieć, że bramkarzami opiekowali się Józef Młynarczyk i Andrzej Dawidziuk.

W tej edycji LAMO odbędzie się także obóz treningowy dziewczynek.
Czytaj dalej – Obóz przyszłych reprezentantów Polski, czyli ruszyła druga edycja LAMO!