mypolacy.de – Młodzi piłkarze – poszukiwani!

Młodzi piłkarze – poszukiwani!

22.12.2014

Ich cel? Wyszukiwanie, monitorowanie rozwoju i sprawdzanie występujących w klubach krajowych oraz zagranicznych potencjalnych kandydatów do gry w reprezentacjach Polski. Wiek nie ma znaczenia.

Projekt „Gramy dla Polski” powstał we wrześniu 2013 roku. Przez ten czas zdobył sympatie wielu rodaków i nie tylko.

W bazie zarejestrowanych jest ponad 150 piłkarzy polskiego pochodzenia! Ponad 30 z nich było na zgrupowaniach reprezentacji Polski, 16 jest powołanych na mecze międzynarodowe.

Sekcja chwali się swoimi podopiecznymi, którzy podbijają niemieckie kluby: Michael Olczyk, Max Funk, Ricardo Seifried, David Konietzny – grają dla FC Schalke 04. David Kopacz, Robin Wodniok – wybiegają na boisko w barwach Borussi Dortmund. Riccardo Grym, Jakub Bednarczyk, Carsten Komor, Adrian Stanilewicz, David Mamutovic, Sebastian Jedruszek – to piłkarze Bayeru 04 Leverkusen, a to zaledwie niektórzy z podopiecznych.

Kto był pomysłodawcą?
 

Wszystko rozpoczęło się od ojca polskiego skautingu, który to wszystko parę lat temu zapoczątkował – Maciej Chorążyk, Główny Koordynator Skautingu PZPN. To właśnie on z Konsulem Jakubem Wawrzyniakiem zapoczątkowali spotkania polskich piłkarzy grających poza granicami kraju w Konsulacie w Kolonii.

Chcemy się dalej rozwijać, dlatego prosimy o pomoc i współpracę Polaków mieszkających za granicą i posiadających informacje o młodych, uzdolnionych zawodnikach polskiego pochodzenia. Prosimy też Polskie Kluby Polonijne na całym świecie, żeby dołączyli do naszego projektu, bo to my wszyscy GRAMY DLA POLSKI. – zapewniają właściciele.

Współpraca
 

Baza „Gramy dla Polski” współpracuje z trenerami, piłkarzami, klubami. Mają bezpośredni kontakt z ponad 120 klubami piłkarskimi na całym świecie.

Kogo szukają? Do bazy mogą rejestrować się piłkarze polskiego pochodzenia grający zawodowo lub amatorsko w piłkę nożną, poza granicami Polski. Piłkarze muszą spełniać jeden warunek: muszą być urodzeni poza granicami naszego kraju lub z niego wyemigrowali.

W Niemczech intensywnie przypatrujemy się piłkarzom w wieku 14 lat, którzy są kandydatami do U15 Regionalliga później U16, którzy się kwalifikują do gry w U17 Bundesligi i tak samo z U19. Poprzez nasze kontakty dostajemy informacje na temat dzieci grających w niższych ligach, możemy być na bieżąco i śledzić aktywność naszych piłkarzy.– wyjaśnia Tomasz Rybicki, Koordynator Skautingu PZPN w Niemczech.

Gdzie można znaleźć więcej informacji?
 

Po więcej szczegółów odsyłamy na stronę internetową oraz na profil na Facebooku, gdzie można przeczytać o nowych piłkarskich talentach, zobaczyć galerię zdjęć i dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy.

Dostrzegasz w swoim dziecku talent piłkarki? Nie czekaj ani chwili dłużej, zgłoś go do bazy, a kto wie, może za parę lat powtórzy sukces Lewandowskiego?

Autor: MayaJ