Historyczne mecze reprezentacji U-12 i U-13

Wrocław w najbliższych tygodniach będzie domem nie tylko reprezentacji Polski, która 18 listopada zagra w towarzyskim meczu ze Szwajcarią, ale również dwóch nowych kadr młodzieżowych – do lat 12 i 13. 17 listopada najmłodsi biało-czerwoni zmierzą się bowiem z rówieśnikami ze Słowacji. Kadra U-12 zagra o godzinie 12:00, a U-13 – 13:30. Oba mecze odbędą się na boisku głównym przy ul. Oporowskiej. Specjalnie dla nas powołania na dwa pierwsze, historyczne mecze reprezentacji U-12 i U-13 skomentowali trenerzy Marcin Dorna i Bartłomiej Zalewski. Poniżej znajdziecie również listę powołanych zawodników, których postępy były monitorowane od tegorocznej edycji Letniej Akademii Młodych Orłów.

Marcin Dorna: – Podczas tegorocznej Letniej Akademii Młodych Orłów, wspólnie ze sztabami reprezentacji młodzieżowych, mieliśmy do dyspozycji dużą grupę najzdolniejszych chłopców w kategoriach U-12 i U-13. Listopadowe mecze będą zwieńczeniem ciężkiej pracy, jaką Ci chłopcy wykonali podczas obozu w Gniewinie. Od tego czasu minęło kilka miesięcy, więc powołania na spotkania ze Słowacją konsultowaliśmy z trenerami klubowymi, kadr wojewódzkich oraz koordynatorami. Naszym celem było wybranie najbardziej perspektywicznych zawodników i wierzymy, że udało nam się to zrobić! Widzimy, że mają ogromny potencjał, ale przed nimi jeszcze daleka droga do następnych reprezentacji młodzieżowych, którą trzeba liczyć w setkach treningów i dni poświęconych piłce nożnej. Zadaniem projektu LAMO jest monitorowanie jak największej grupy zdolnych zawodników w młodym wieku. Na pewno więc nasza obserwacja nie skończy się tylko na tych chłopcach, których powołaliśmy na listopadowe mecze.

Bartłomiej Zalewski: – Powołania zostały oparte o wszystkich zawodników, których mieliśmy do dyspozycji w Gniewinie. Spośród 160 chłopaków wybraliśmy po 18 do reprezentacji U-12 oraz U-13. Cieszymy się, że udało się zorganizować towarzyskie spotkania, ponieważ są one idealną kontynuacją Letniej Akademii Młodych Orłów. Chłopcy, którzy trenowali w wakacje pod naszym okiem, mają teraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na tle rówieśników ze Słowacji. Chcielibyśmy kontynuować LAMO co roku, rozbudowywać je o nowe roczniki, aby dać dzieciakom szansę rozpoczęcia przygody z młodzieżowymi reprezentacjami Polski. Marzeniem każdego zawodnika jest zagranie w koszulce z orłem na piersi. Takimi meczami dajemy sygnał młodym adeptom futbolu, że warto jest ciężko pracować i spróbować swoich sił w Letniej Akademii Młodych Orłów, żeby w przyszłości reprezentować barwy narodowe.

Poniżej przedstawiamy listę zawodników powołanych na towarzyskie mecze ze Słowacją:

Kadra do lat 12:

Krzysztof Bąkowski (Lech Poznań)

Oscar Witek (Cracovia Kraków)

Filip Balcewicz (Pogoń Szczecin)

Marcel Wawrzyniuk (Ruch Chorzów)

Tomasz Wysocki (Legia Warszawa)

Radosław Cielemęcki (Górnik Wałbrzych)

Mariusz Duraj (Lechia Gdańsk)

Patryk Gogół (MKS Żory)

Dominik Andres (Ruch Chorzów)

Kacper Skwierczyński (Pogoń Siedlce)

Paweł Kruszelnicki (Rodło Opole)

Żmudź Kacper (Kotwica Kołobrzeg)

Adrian Zagacki (Piast Karnin-Gorzów Wlkp.)

Mateusz Wojciechowski (Warta Poznań)

Damian Kołtański (UKS Śrem)

Jakub Jagiełło (Siarka Tarnobrzeg)

Lucjan Frydrych (Karpaty Krosno)

Aleksander Buksa (Wisła Kraków)

Kadra do lat 13:

Krzysztof Barchański (Polonia Lidzbark Warmiński)

Mikołaj Biegański (Skra Częstochowa)

Kacper Zielski (Naki Olsztyn)

Patryk Peda (Legia Warszawa)

Jan Flak (OKS Olesno)

Marcel Wszołek (Olimpia Grudziądz)

Kamil Rokosz (Wisła Kraków)

Bartosz Talar (Dunajec Nowy Sącz)

Jakub Rybus (Korona Kielce)

Jakub Górski (Korona Kielce)

Filip Szymczak (Lech Poznań)

Kacper Wachowiak (Lech Poznań)

Jakub Kałuziński (Lechia Gdańsk) *

Jakub Kamiński (Szombierki Bytom)

Dawid Wiciński (Unia Racibórz)

Adam Kramarz (Stal Mielec)

Dominik Basiński (Śląsk Wrocław)

Krzysztof Pochyra (Lechia Dzierżoniów)

* Zastąpił kontuzjowanego Filipa Marchwińskiego z Lecha Poznań.

Reprezentację do lat 12 poprowadzi Bartłomiej Zalewski, a jego asystentem będzie Marcin Matysiak. Kadrę U-13 przygotuje Robert Wójcik, a pomagał mu będzie Kamil Szulc.