Gramy dla Polski po raz 15 w Kolonii

29.04.2023 roku w Kolonii odbyło się już po raz 15 spotkanie Skautingu Zagranicznego PZPN Gramy dla Polski, ale tym razem już pod nową nazwą naszego sponsora Tarczyński Gramy dla Polski.

Na spotkanie przybyło 49 zawodników i zawodniczek polskiego pochodzenia grających we Francji, Holandii, Niemczech oraz Belgii. T

Spotkanie zorganizowane zostało przez Konsulat Generalny RP w Kolonii, na które przybyli liczni goście z PZPN Dyrektor Sportowy Marcin Dorna, trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski – Dariusz Gęsior, Wojciech Kobeszko i Bartłomiej Zalewski. Na spotkaniu powitaliśmy trenera reprezentacji Kobiet Nine Patalon oraz naszych reprezentantów Polski Jakuba Wawrzyniaka i Sebastiana Mile. Oczywiście, że nie zabrakło skautów PZPN odpowiedzialnych za obserwacje zawodników w tym regionie Europy Koordynatora Skautingu Zagranicznego PZPN w Niemczech Tomasza Rybickiego oraz Rafała Agacińskiego i Grzegorza Juszkiewicza. W spotkaniu przewodniczyli Konsul Generalny RP Pan Jakub Wawrzyniak oraz Główny Koordynator Skautingu Zagranicznego PZPN Maciej Chorążyk. Konsul Generalny RP w Kolonii Pan Jakub Wawrzyniak został uchonorowany Brązowym Medalem PZPN, który otrzymał z rąk Dyrektora Sportowego PZPN Marcina Dorny GRATULUJEMY! Za zdobycie Mistrzostwa Niemiec Bundesligi U19 otrzymał także gratulacje nasz reprezentant Polski Marcel Kalemba grajacy w FSV Mainz – Brawo Marcel!. W czasie spotkania trenerzy wraz ze skautami przeprowadzali rozmowy z młodymi polskimi talentami na temat aktualnego stanu ich rozwoju oraz dalszej przyszłości.

Dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie. 

Pozdrawiamy bardzo serdecznie i do zobaczenia w następnym roku.

GALERIA ZDJĘĆ

15 spotkanie – Kolonia 2023 – TARCZYŃSKI GRAMY DLA POLSKI

Tarczyński Gramy dla Polski.