[GRAMY DLA POLSKI]: Odkrywamy młode talenty! Pierwsze spotkanie w Londynie!

Czytaj dalej – Odkrywamy młode talenty! Pierwsze spotkanie w Londynie!

Czytaj dalej – [GRAMY DLA POLSKI]: Odkrywamy młode talenty! Pierwsze spotkanie w Londynie!

2015-11-09 07_46_03-[GRAMY DLA POLSKI]_ Odkrywamy młode talenty! Pierwsze spotkanie w Londynie! - Łą

W sobotę, 7 września 2015 roku odbyło się w Londynie spotkanie przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej z młodymi talentami polskiego pochodzenia. O imprezie opowiedział nam Maciej Chorążyk, koordynator skautingu w PZPN.

Organizatorzy corocznych spotkań po raz pierwszy postawili na nową lokalizację wydarzenia. Tym razem, nie w Kolonii, ale w Londynie przedstawiciele PZPN spotkali się z młodymi talentami polskiego pochodzenia.
– To było ósme spotkanie z młodymi zawodnikami. Tym razem poszliśmy o krok dalej i nie dość, że zmieniliśmy miejsce, to jeszcze zorganizowaliśmy mecz towarzyski z Queens Park Rangers. Wzięli w nim udział zawodnicy w rocznikach 2002/2003 – opowiada Maciej Chorążyk.
Polski Związek Piłki Nożnej, we współpracy z Sławomirem Gębką, nie miał kłopotu z organizacją meczu, ponieważ władze QPR były bardzo zainteresowane pojedynkiem. – Mamy z tym klubem najlepsze kontakty. Zresztą dwóch polskich trenerów pracuje w tamtejszej akademii piłkarskiej.

– Chłopcy, którzy przyjechali do Londynu są przez nas regularnie obserwowani. Wszyscy zapisali się na stronie GramydlaPolski.pl i mamy pełen monitoring ich rozwoju – dodaje.
Spotkanie polskiej drużyny było wyjątkowe, ponieważ oprócz chłopców mieszkających na terenie Wielkiej Brytanii, do Londynu przyjechało 2 zawodników z Irlandii, 2 z Hiszpanii i jeden ze Szwecji.
Po meczu odbyło się w Ambasadzie RP oficjalne spotkanie z udziałem przedstawicieli PZPN. W Londynie stawili się między innymi rzecznik prasowy Jakub Kwiatkowski oraz trenerzy drużyn młodzieżowych Bartłomiej Zalewski i Dariusz Gęsior.