„Gramy dla Polski” – Matty Cash kandydatem do reprezentacji

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, najpierw obejrzał w akcji 24–letniego obrońcę, a potem spotkał się z Mattym Cashem i jego bliskimi. Zawodnik Aston Villi w rozmowie z trenerem potwierdził, że chciałby występować w biało–czerwonych barwach i czeka na polski paszport.

Spotkanie było jednym z elementów projektu „Gramy Dla Polski”, który został utworzony w celu wyszukiwania i monitorowania potencjalnych kandydatów do gry w młodzieżowych reprezentacjach Polski występujących w zagranicznych klubach. Cash dawno skończył wiek juniora, ale ma polskie korzenie i deklaruje chęć występów w koszulce z orzełkiem na piersi. Trener Sousa w piątek obejrzał mecz Arsenalu Londyn z Aston Villą (3:1), w którym Cash rozegrał 90 minut na prawej obronie. 

W sobotę doszło do spotkania w polskiej ambasadzie selekcjonera reprezentacji z Cashem, któremu towarzyszyli bliscy. Byli także Marcin Dorna, pełniący obowiązki dyrektora sportowego PZPN, Bartłomiej Zalewski, szkoleniowiec grup młodzieżowych i Maciej Chorążyk, główny koordynator skautingu zagranicznego PZPN.

Cash do tej pory rozegrał 38 spotkań w Premier League (w Aston Villi) i 129 na jej zapleczu w Nottigham Forest. W rozmowie z trenerem zapewnił, że chciałby zagrać w kadrze narodowej i czeka na paszport.

Andrzej Klemba sob., 23 października 2021

PZPN / Łączy nas piłka / Gramy dla Polski