Główne zadanie: selekcja

Spotkaniami z Białorusią w roli selekcjonerki reprezentacji Polski kobiet U-15 zadebiutowała Anna Gawrońska. Mecze odbyły się w Mińsku pod koniec maja.

Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu Polki zwyciężyły 1:0 po bramce Jessici Pluty, a w rewanżu uległy 0:2. – Co ciekawe, w pierwszym meczu wygrałyśmy mimo słabszej gry, zaś w drugim meczu dobra gra nie przełożyła się na korzystny wynik. Warto jednak zwrócić uwagę, że rywalki wystawiły do gry dziewczyny z rocznika 1999, podczas gdy my postanowiliśmy oprzeć kadrę U-15 na zawodniczkach urodzonych w 2000 roku. Moje podopieczne fizycznie nie wytrzymały trudów tych spotkań – mówi Anna Gawrońska (na zdjęciu).

Trenerka, która jest równocześnie piłkarką nowych mistrzyń Polski Medyka Konin i reprezentantką kraju, zwraca jednak uwagę na główny cel stojący przed kadrą Polski kobiet do lat 15. – Naszym głównym zadaniem jest selekcja. Gra w naszej kadrze ma być pierwszym krokiem do późniejszych występów w reprezentacjach U-17, U-19 i oczywiście kadrze A. Nie powinniśmy przywiązywać większej wagi do aktualnych wyników. To jednak nie zmienia faktu, że musimy rozgrywać jak najwięcej meczów międzynarodowych. Chociaż praca w klubach jest najważniejsza, to podczas zgrupowań i takich spotkań zdobywa się potrzebne doświadczenie – przekonuje Gawrońska.

W tym roku kadra kobiet U-15 spotka się jeszcze dwa razy. We wrześniu odbędzie się konsultacja szkoleniowa, a w październiku biało-czerwone rozegrają dwumecz z Norwegią.

3 myśli na temat “Główne zadanie: selekcja

  1. Pingback: bonanza178

Dodaj komentarz