Florian Schikowski podpisał kontrakt z Lechią.

Florian, gratulujemy osiągniętych wyników  i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Bardzo nas to cieszy, że piłkarze odkryci przez naszą Sekcję monitoringu i rozwoju młodych polskich piłkarzy za granicą PZPN  Gramy dla Polski wznoszą się coraz wyżej.  Niedawno kadra U-19 dzięki jego bramce wygrała 1:0 z Irlandią Północną i awansowała do II rundy eliminacji mistrzostw Europy. W minionym sezonie rozgrywek Juniorskiej Bundesligi w 25 występach zdobył 13 goli i zaliczył 5 asyst. Świetnie radził sobie także w Juniorskiej Lidze Mistrzów, gdzie w 6 meczach strzelił 4 bramki ( hattrick z Celticiem i gol w meczu z Barceloną.

Tomasz Rybicki PZPN i Florian Schikowski. Fot. Gramy dla Polski

Nasza sekcja miała zawsze dobry kontakt do Państwa Schikowskich  co wspomiałem w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego z 2016 roku.

– Jestem w stałym kontakcie z Florianem i jego tatą. Zawsze, kiedy jestem na jego meczu, staram się zamienić słowo z jego trenerem, którym jest były reprezentant Niemiec Oliver Neuville. Myślę, że Florian może się od niego dużo nauczyć – mówi „PS” Tomasz Rybicki, skaut PZPN na Niemcy. Florian z sezonu na sezon się rozwijał. W ostatnim czasie naprawdę podniósł swój poziom gry do maksimum, potwierdza to w każdym meczu juniorskiej Bundesligi, Ligi Młodzieżowej czy reprezentacji Polski. Nieczęsto się zdarza, by piłkarz grający na tej pozycji zdobywał tyle bramek. Myślę, że jeśli dalej będzie się tak rozwijał, będziemy mieli z niego wiele pociechy na długie lata – cieszy się Rybicki.

Florian Schikowski, Tomasz Rybicki PZPN oraz Rafał Janas były trener reprezentacji Polski U19. Fot. Gramy dla Polski

Link – Florian Schikowski podpisał kontrakt z Lechią Gdańsk