Gramy dla Polski po raz 11 w Kolonii

Już 18.05.2019 zobaczymy się już tradycyjnie po raz 11 w Kolonii na spotkaniu skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski z młodymi talentami urodzonymi za granicami naszego kraju.


Co roku na uroczystość przybywają przedstawiciele PZPN, trenerzy oraz skauci. Na spotkaniach mamy okazję w rodzinnej atmosferze porozmawiać na tematy związane z waszym rozwojem. Przez te 11 lat odwiedziło nas w Kolonii już ponad 500 piłkarzy i piłkarek pochodzenia polskiego urodzonych w Niemczech, Belgii, Holandii, czy Francji. Z bazy naszego skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski na konsultacje szkoleniowo-selekcyjne zostało już zaproszonych 139 zawodniczek i zawodników z czego 80 zagrało z orzełkiem na piersi.

Na jesieni tego roku spotkamy się z naszymi talentami także i w Londynie i to już po raz czwarty. Atmosfera spotkań z Kolonii przeniosła swój charakter do Anglii z czego się bardzo cieszymy. Chociaż nasza emigracja na wyspach jest jeszcze młoda to możemy być zadowoleni z jakości i ilość młodych piłkarzy, którzy się tam rozwijają i coraz częściej pojawiają się w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

Nasze spotkania umożliwiają pierwszy kontakt z trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski, przedstawicielami PZPN jak i Konsulatu RP Polskiej. Konsulat RP Polskiej w Kolonii jest gospodarzem naszego spotkania, dlatego też jest możliwość rozmów z przedstawicielami konsulatu na tematy obywatelstwa czy spraw paszportowych.

Bardzo się cieszymy na Nasze ponowne spotkanie z WAMI, do zobaczenia.

Na zdjęciu Maciej Chorążyk Główny Koordynator skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski, Przemysław Soczyński Koordynator skautingu w Anglii oraz Tomasz Rybicki Koordynator skautingu w Niemczech