23 MAJA TO POCZĄTEK MISTRZOSTW ŚWIATA U20 W PIŁCE NOŻNEJ.

Przez pare tygodni w Polsce będziemy mieli okazję śledzić na trybunach jak i przed telewizorami rywalizację drużyn z całego świata. Interesujące jest na kogo z 50 zawodników zgłoszonych do FIFA postawi sztab reprezentacji Polski U20, a przede wszystkim Trener reprezentacji Polski U20 Jacek Magiera.

Dla sztabu reprezentacji Polski był bardzo intensywny okres . Na cztery zgrupowania w obecnym sezonie powołanych zostało około 50 zawodników. Na mundial pojedzie tylko 21 piłkarzy, w tym trzech bramkarzy, a ostateczna kadra zostanie ogłoszona 13. Maja.

Prowadzona przez Magierę reprezentacja U-20 w trakcie przygotowań do Mistrzostw Świata FIFA rozegrała osiem spotkań w trakcie czterech zgrupowań w obecnym sezonie. Młodzi Polacy wygrali z Czechami (3:0), Ukrainą (2:1) i Japonią (4:1), ale doznali również porażek z Włochami (0:3), Szwajcarią (0:1), Holandią (1:4), Portugalią (0:2) i Niemcami (0:2). Cztery z tych drużyn kibice będą mogli zobaczyć na mundialu. W pierwszym meczu MŚ Polska zmierzy się z Kolumbia. Koleji rywale w naszej grupie A to Tahiti i Senegal.

Na liście najlepszej 50-tki, oprócz zawodników grających w Polsce znalazło się 12 zawodników z klubów zagranicznych.
Są to między innymi:
1.David Kopacz VFB Stuttgart
2.Marcel Zylla Bayern Monachium
3.Jakub Bednarczyk FC St.Pauli
4.Domunik Steczyk FC Nurnberg
5.Maik Nawrocki Werder Bremen
6.Adrian Stanilewicz Bayer 04 Leverkusen
7.Marco Drawz Hamburger SV
8.Nickola Zalewski AS Roma
9.Łukasz Bejger Manchester United
10.Marcin Bułka Chelsea FC
11.Karol Niemczycki NAC Breda
12.Mateusz Bogusz Leeds United

Gramy dla Polski