W obliczu wojny na Ukrainie nie możemy pozostać obojętni! 

W miniony weekend prezes MKS Działdowo Patryk Piekarski przebywał w Niemczech, gdzie brał udział m.in. w spotkaniu skautingu zagranicznego PZPN „Gramy dla Polski”, które odbyło się w Konsulacie Generalnym RP w Kolonii. Na spotkaniu z młodymi talentami piłkarskimi, grającymi za naszą zachodnią granicą obecni byli przedstawiciele Konsulatu RP, Polskiego Związku Piłki Nożnej, skauci oraz szkoleniowcy młodzieżowych reprezentacji narodowych.- W spotkaniu wzięło udział wielu cenionych specjalistów.

Do Działdowa wróciłem z głową pełną pomysłów i inspiracji. Teraz siadamy z całym zarządem i robimy wszystko, aby je zrealizować. Myślę, że pierwszymi efektami przeprowadzonych rozmów będziemy mogli się pochwalić już za kilka miesięcy. Mogę tylko zdradzić, że jeden z omawianych podczas wyjazdu projektów dotyczyć będzie naszej kadry trenerskiej. Przymierzamy się do czegoś naprawdę ciekawego – mówi prezes Patryk Piekarski.

Ważnym elementem spotkania w Kolonii była zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy, które decyzją organizatorów trafiły do potrzebujących z terenu powiatu działdowskiego. Wiele osób zastanawia się pewnie, dlaczego paczki ze spotkania w odległej Kolonii trafiły akurat do Działdowa.. Odpowiedź jest prosta. Jednym z organizatorów spotkania w Konsulacie RP był działdowianin Tomasz Rybicki, który zawsze pamięta o swoich rodzinnych stronach. – Podczas jednej z rozmów Tomasz Rybicki opowiedział mi o planowanej zbiórce dla uchodźców i zapytał, czy może pomocy nie potrzebują osoby przebywające na terenie powiatu działdowskiego.

Od razu opowiedziałem mu o prężnie działającym w tym kierunku Oddziale Rejonowym PCK w Działdowie. Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia. Zarząd MKS Działdowo zapewnił, że włączy się do akcji i zorganizuje transport darów. Tak się też stało – opowiada Patryk Piekarski.Zainteresowanie zbiórką było na tyle duże, że dary ledwo co zmieściły się do samochodu.

Tak jak ustalono, trafiły one do magazynu działdowskiego PCK. W przekazanych paczkach znalazły się głównie środki higieny i czystości. Kilkaset kilogramów produktów zostanie teraz odpowiednio posegregowanych, a następnie trafią do najbardziej potrzebujących.- Duże podziękowania należą się piłkarzom i ich rodzinom, które bardzo zaangażowały się w zbiórkę.

Skauci PZPN (od lewej)Grzegorz Juszkiewicz, Tomasz Rybicki, Rafał Agaciński

Dziękuję również Tomaszowi Rybickiemu i Rafałowi Agacińskiemu za nieocenioną pomoc podczas tego wyjazdu.

Konsul Generalny RP Jakub Wawrzyniak, Radny Rady Miasta Działdowa Patryk Piekarski oraz Koordynator Skautingu Zagranicznego PZPN Gramy dla Polski w Niemczech Tomasz Rybicki

Dziękuję również gospodarzowi spotkania Konsulowi Generalnemu RP Jakubowi Wawrzyniakowi za bardzo miłe przejęcie – mówi na koniec prezes MKS Działdowo.

DZIĘKUJEMY / GRAMY DLA POLSKI