Robert Lewandowski: Nigdy się nie poddawać. Marzenia się spełniają!Łączy nas Piłka

Robert Lewandowski ma za sobą wspaniały sezon 2019/2020. Polak dopisał do swojego konta wszystkie możliwe trofea, został wybrany Piłkarzem Roku według UEFA, w jego ręce powędrowała też nagroda dla najlepszego napastnika Ligi Mistrzów. – W minionym sezonie udało się osiągnąć coś, o czym marzyłem od najmłodszych lat. Teraz znam już to wspaniałe uczucie – powiedział.

Robert Lewandowski został królem strzelców rozgrywek Ligi Mistrzów 2019/2020. Polak w dziesięciu meczach zdobył aż piętnaście bramek. – Trudno powiedzieć, który mecz był dla mnie najlepszy. Dobrze wspominam wysoko wygrane starcie z Tottenhamem Hotspur czy cztery gole strzelone w meczu z Crveną zvezdą, ale najlepiej wspominam oczywiście zwycięski final i to, co nastąpiło po nim. To był dla mnie świetny sezon, ale najważniejsze jest to, że drużyna wygrywała. Zawszę robię wszystko, co w mojej mocy, dla dobra zespołu – ocenił.

Dla kapitana reprezentacji Polski zwycięstwo w Lidze Mistrzów było niespełnionym wcześniej marzeniem. – Pamiętam, co wydarzyło się w 2013 roku, gdy przegraliśmy finałowe starcie. Byłem bardzo rozczarowany, ale powiedziałem sobie, że nigdy się nie poddam. W minionym sezonie udało się osiągnąć coś, o czym marzyłem od najmłodszych lat. Teraz znam już to wspaniałe uczucie triumfu w Lidze Mistrzów – zaznaczył „Lewy”.https://platform.twitter.com/embed/index.html?dnt=false&embedId=twitter-widget-0&frame=false&hideCard=false&hideThread=false&id=1311706056159121409&lang=en&origin=https%3A%2F%2Fwww.laczynaspilka.pl%2Faktualnosci%2Frobert-lewandowski-nigdy-sie-nie-poddawac-marzenia-sie-spelniaja1&theme=light&widgetsVersion=219d021%3A1598982042171&width=550px

W ręce Lewandowskiego trafiła oczywiście nagroda dla Piłkarza Roku UEFA. – Muszę przyznać, że to kapitalne uczucie. Pracowałem bardzo ciężko, by znaleźć się w tym miejscu, w którym jestem. Pragnę podziękować kolegom z zespołu i wszystkim członkom sztabu szkoleniowego, którzy bardzo mi w tym pomogli. Dziękuję także mojej wspaniałej rodzinie, która zawsze jest przy mnie i w każdej chwili mnie wspiera. Gdy byłem młodym piłkarzem, zawsze marzyłem o grze na wielkich stadionach w barwach wielkiego klubu. Dziś mogę powiedzieć, że marzenia się spełniają. Jestem bardzo dumny i szczęśliwy – zakończył Piłkarz Roku UEFA.

https://www.laczynaspilka.pl/aktualnosci/robert-lewandowski-nigdy-sie-nie-poddawac-marzenia-sie-spelniaja1

Łączy nas Piłka / PZPN / Gramy dla Polski