Powróciliśmy do gry

Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa wytrąciły nas wszystkich z dotychczasowego funkcjonowania w rodzinie, szkole, pracy, jak i w sporcie.

Sport został kompletnie sparaliżowany lawiną odwoływanych imprez sportowych w Europie i na całym świecie. Wszystkie rozgrywki piłki nożnej na rynku krajowym czy zagranicznym stanęły w miejscu.

Znaleźliśmy się w czasach, gdzie wprowadzono nawet zakaz przebywania na świeżym powietrzu, co dla ludzi uprawiających sport stało się wielkim koszmarem. Dla każdego sportowca zaczęła się walka z czasem. Ze względu na dalsze ograniczenia spowodowane pandemią koronawirusa powrót do treningów nie był taki łatwy. Piłkarze trenowali we własnym domowym zakresie, z czasem indywidualnie pod okiem trenerów, później już w małych grupach od 4 do 8 osób, aż do czasu, gdzie kluby dostały zezwolenie na otwarte treningi w zespołach.


Nasze zainteresowanie wzbudziły treningi indywidualne, gdzie pod okiem trenerów piłkarze mogli liczyć na bardziej efektywną pracę jak w czasie treningów domowych.
Między innymi w Solingen w niemieckim mieście znanym więcej z produkcji noży jak z piłki nożnej obserwowaliśmy treningi indywidualne naszych zawodników. Właśnie dzięki takim trenerom jak Mateusz i Martin Kurt zawodnicy w czasie pandemii koronawirusa byli w stanie podtrzymać swój poziom gry.

Bracia Kurt pochodzą z małego miasteczka Olesno w województwie opolskim. Przyjechali do Niemiec w wieku Mateusz 14 i Martin 9 lat. Od najmłodszych lat obaj związani byli z piłką nożną. Mateusz jest specjalistą w zakresie treningu przygotowania motorycznego w piłce nożnej i trenerem w akademii Bayer Leverkusen. Martin to były zawodnik Bundesligi FC Köln i Fortuny Düsseldorf, niestety ciężkie kontuzje pokrzyżowały jego przygodę z piłką nożną. Martin był młodym utalentowanym zawodnikiem, którego obserwował nasz skauting zagraniczny PZPN Gramy dla Polski. Obecnie z bratem prowadzą swoją działalność, a sam odpowiada za przygotowanie zawodników w zakresie techniki i taktyki gry.

Wiara, skuteczność, indywidualne podejście do każdego zawodnika oraz dobrze zaplanowane treningi są potwierdzeniem, że stworzyli jakościowo interesujący model dla rozwoju młodych zawodników w piłce nożnej. Trenerzy prowadzą treningi indywidualne, jak i grupowe.

Adres: Mateusz Kurt, Buchweizenberg 32, 42699 Solingen

Tel. 00491751951599

email: info@mateuszkurt.de

G