Gramy dla Polski w Kolonii po raz 13!

Na zdjęciu Konsul Generalny RP W Kolonii Jakub Wawrzyniak oraz Tomasz Rybicki Koordynator skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski w Niemczech

W niemieckiej Kolonii już po raz 13 odbędzie się 21.05.2021 spotkanie skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski z młodymi talentami polskiego pochodzenia, urodzonymi w Belgii, Holandii oraz Niemczech.

Na zdjęciu z prawej Maciej Chorążyk Główny Koordynator skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski z młodymi talentami na spotkaniu w Kolonii.

W Kolonii na spotkaniu pojawią jak zawsze goście honorowi Konsulatu Generalnego RP oraz przedstawiciele PZPN. Dzięki bardzo dobrej i długiej współpracy skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski z placówkami dyplomatycznymi RP mamy możliwość organizowania naszych spotkań głównie na tym terenie. Dodatkowe spotkania odbywają się w Londynie, Monachium, a nawet niedawno w formie Campu w New Jersey(USA).

Goście honorowi na spotkaniu skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski w Kolonii. Po prawej Konsul Generalny RP w Kolonii Jakub Wawrzyniak w otoczeniu przedstawicieli PZPN.

PZPN bardzo aktywnie działa za granicami kraju, mając świadomość tego, jak wiele osób wyjechało na zachód Europy. Wiemy, jak ważne jest to, by docierać do młodzieży będącej za granicą. Na tegorocznym spotkaniu nie zabraknie zawodników i zawodniczek z interesujących klubów takich jak FC Bayern Monachium, Borussia Dortmund, Bayer 04 Leverkusen, RB Lipsk, RSC Anderlecht, Den Haag czy Austria Wiedeń.

Reprezentanci Polski urodzeni poza granicami naszego kraju Marcel Lotka, Patryk Riechert, Sebastian Mach, Maik Nawrocki oraz Paweł Żuk. W środku Tomasz Rybicki Koordynator skautingu zagranicznego PZPN Gramy dla Polski

Dzięki takim spotkaniom nasze młode talenty mają możliwość przeprowadzenia pierwszej rozmowy z trenerami młodzieżowych reprezentacji Polski czy przedstawicielami PZPN.

Na zdjęciu trener reprezentacji Polski U17 Dariusz Gęsior oraz skaut PZPN Rafał Agaciński. Rozmowa kwalifikacyjna zawodnika.

Celem naszej działalności jest wyszukiwanie i monitorowanie występujących w klubach zagranicznych potencjalnych kandydatów do gry w młodzieżowych reprezentacjach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

Przypominamy, że każdy zawodnik posiadający Obywatelstwo Polskie i mieszkający poza granicami naszego kraju może zgłosić swój Profil Zawodnika na naszej stronie www.gramydlapolski.pl i dołączyć do bazy polskich talentów na polskaut.pl

GRAMY DLA POLSKI

Do zobaczenia w Kolonii!

PZPN / Gramy dla Polski / Łączy nas piłka